Przeciwwskazania:

  • infekcja,
  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • łuszczyca,
  • przyjmowanie leków sterydowych.

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Już następnego dnia możemy pokazać się w pracy. Makijaż Long Time Liner jest to metoda bezkrwawa, wyjątkiem są skóry bardzo unaczynione.

W dwa lub trzy dni po zabiegu, naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać – jest to proces naturalny. W tym okresie bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami poleconymi przez osobę wykonującą makijaż – linergistkę i nie zrywanie łuszczącego się naskórka.

W 4-5 dni po zabiegu, zabarwienie makijażu blednie o ok. 50%, dlatego nie należy się niepokoić tym że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet po wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.

Przez 4-5 dni po zabiegu skóra poddana zabiegowi barwienia nie powinna być myta mydłem, ani traktowana innymi kosmetykami. Do mycia należy używać wody lub odpowiedniego mleczka i toniku.

Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny i solarium ani na basen.


Zabieg jest prawie bezbolesny dzięki znieczuleniu maścią a w przypadku brwi zupełnie bezbolesny (nawet nie jest potrzebne znieczulenie).

W przypadku makijażu ust, aby uniknąć opryszczki, należy trzy dni przed zabiegiem oraz trzy dni po przyjmować lek przeciwwirusowy polecony przez lekarza.


Dzięki metodzie Conture Make-up Long Time Liner pigmenty pochodzenia naturalnego, nie toksyczne, i nie alergizujące, zostają osadzone w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeniach międzykomórkowych utrzymują się tam w sposób widoczny ok. 3-5 lat. Później dochodzi do stopniowego rozjaśniania barwnika.

W tej metodzie barwnik jest wprowadzany jedną igłą co gwarantuje jego umiejscowienie na tej samej głębokości. W innych metodach do wprowadzenia barwnika służą moduły z kilkoma igiełkami o różnej długości, może to spowodować nierównomierne rozmieszczenie a tym samym nierówne jego złuszczanie.

Barwniki naturalne gwarantują, że makijaż nie zmienia koloru, ale stopniowo się rozjaśnia.


Long Time Liner

Już po raz 4 z rzędu firma LONG-TIME-LINER® otrzymała nagrodę czytelników niemieckiego wydania magazynu BEAUTY FORUM w plebiscycie „Readers Choice 2010/2011” w kategorii „Najlepsze urządzenie do makijażu permanentnego”

Magicznymi słowami są LONG-TIME-LINER® Conture® Make-up. Recepta na piękno, biorąc pod uwagę różnorodność rysów twarzy.
Nie chodzi już tylko o podkreślenie i wsparcie naturalnego piękna, ale również o ukrycie niedoskonałości. Conture® Make-up jest stosowany na całym świecie od 1987 roku. Tysiące zadowolonych klientek uznaje dziś, że nakładanie makijażu nie stanowi już dla nich żadnego problemu. Gwarantujemy precyzję, perfekcję i styl.

Motto, które przyświeca naszym działaniom brzmi:

„Póki ty jesteś szczęśliwa, my jesteśmy szczęśliwi.”

 


To oczywiście taki, który jest dobrany do typu cery, np.: do suchej, mieszanej, tłustej lub naczyniowej. Nie powinien mieć długiego okresu ważności, bo wiadomo, że wówczas jest „bogaty” w konserwanty, których i tak w naszym życiu zbyt dużo.

(więcej…)


Najlepiej użyć w tym celu mleczka kosmetycznego, oraz jeśli nie nadaje się ono do demakijażu oczu (ph ok 7), powinnyśmy użyć dodatkowo płynu do demakijażu oczu. (więcej…)


O Makijażu Trwałym

Chcesz być piękna od rana? Jeszcze w łóżku?  Zrób makijaż trwały – potocznie zwany permanentnym, który w naturalny sposób podkreśla urodę.

(więcej…)